31 Ağustos 2023 Perşembe

Tutmayan Kuponlarım Var

En son doğum günümden bahsediyordum. Yaşın getirdiği umursamazlık mıdır ya da olgunluk mudur bilmiyorum ama negatif herhangi bir şey göremedim. Hediye paketi açtım bu sene ki bu benim için oldukça anlamlıydı. Havva ile olan aramızdaki yakınlığın soru işaretinin öldüğü güne denk gelmişti doğum günüm. Görebileceğim en kötü sürpriz niteliğindeydi. Ama buna rağmen hiç kötü hissetmediğim hatta gecesinde kusana kadar alkol içerken Kadir'in bana eşlik etmesi ile gayet iyi, umutlu, mutlu diyemem belki ama mutsuz hissetmediğim bir gece geçirdim. Depresif ruh halim hiç varlığını göstermedi. Boktan anıların, travmaların hatırlanıp anlatılmasına rağmen. Geçmişimle mutlu olamayacak olsam bile mutsuzluk etkisini gerçekten hiç hissetmediğim bir gündü. Dış gözle kendime bakacak olursam ki bu dış göz örneği gerçekten çok kısıtlı sayıdaki insanlardan oluşuyor. Kendimi içe kapanmış, mutsuz, depresyona girmiş gibi görürdüm. Ama aslında öyle değilim. Şu sıralar ne kadar soru işaretleri gelse de gitse de, bazen kendimi bıçaklayacak derecede sinirlerimin bozulup bazen de kedi modumu açıp şirinlik yaptığım bir ilişkiye sahip olduğum Havva ve de kadim dost niteliğine erişen Kadir'le olan birbirimize sunduğumuz her anlamdaki fedakarlık beni bu depresyondan alıkoyuyor. Kadir'in son derece muazzam hediyesini blogun huzuruna sunuyorum:Önceden bahsettim. Doğum günlerimde cannon event olma ihtimali oluyordu genelde. Bu sene ise indie skinshape grubunu keşfettim. Kadir'le konuşurken gerçekten çok güzel bir şekilde arkada aktı. Blog'un kapak fotoğrafı olması için en yukarıya koyarım. Hayatım boyunca da dinleyeceğim galiba Skinshape'i.


Öte yandan 2 günlük bir hastane sürecim oldu. Gözlüğüm kırıldığı için göz doktoruna gitmem gerekti, gitmişken dahiliyede kan değerlerine de baktırdım. Çok içler açıcı bir tablo çıkmadı ortaya. Sol gözümde takip gerektiren bir göz tansiyonu çıktı. Tip 2 diyabet tanısı kondu. Dahiliyenin istediği ultrasonda prostatla alakalı bir şey çıktı. Dahiliye doktoru istediği ultrasonu anlayamadığı için bi arkadaşını arayıp sordu. Hem komik hem korkunçtu. Direkt olarak ürolojiye yönlendirdi bunun için. Yeni bir şeyle yüzleşemeyecek durumda olduğum için erteledim. Ama en ciddi şeyler göz tansiyonu ve potansiyel prostat kanseri oldu. 

Üniversite kaydımı yaptım. Resmi olarak üniversite öğrencisiyim. Açıköğretim seçtiğim için öyle bir üniversite öğrenciliği ile alakasız bir statüde geçireceğim bu süreci. Dayım da benden özenip ikinci üniversite olarak Sosyoloji okuyacak. Büyük ihtimalle sınavlara beraber gideriz. Belki kendince benle ugrasmamak için sınav yerini başka yere almıştır. Bilemiyorum. 

Eylül ayı itibariyle işe koyulma adına içime kapanabilirim. Bunu sayısı 2'yi geçmeyen blog halkına duyuruyorum. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder