1 Kasım 2023 Çarşamba

Darağacından salıncak


Her şey seninle güzel. 

Havva hayatıma giren en güzel şey, yaşamak nedir onun sayesinde öğrendim. Sevilmek, sevmek, aşık olmak 20 yaşıma kadar hayatımın hiçbir zamanında var olmadı. Sadece başkalarından duydugum bir yalandı şu yaşıma kadar.
 O tanıştırdı beni aşkla. Sevmekle, sevilmekle. 

Ömrüm boyunca kurduğum en büyük ve en güzel hayali bana 3 gün 2 gece yaşattı. En büyük hayalim sevdiğim kadın ve onunla yaşanacak bir hayattı. O 3 gün hayatımın en mutlu günüydü. Hayatımın en mutlu günü rolü gün geçtikçe güncelleniyor.

Ona olan boyun borcumu asla ödeyemem. 

Bu sevginin hakkını vermek, kıymetini bilmek, korumaya çalışmak ip üstünde elmas tutmaya benziyor. Pek çok noktada yetersizliğime, hatalarıma, kusurlarıma lanet ediyorum.  Diyorum ya ip üstünde gibi. En ufak ve olası esintinin zarar vereceği korkusuyla baş edemiyorum. Bazen bu korkularım, kaygılarım asılsız olsa bile bu paranoya bana, ona ve bize zarar veriyor gibi hissediyorum. En bok gibi hissettiğim anlar bunlar oluyor. 

Kimse beni onun sevdiği kadar sevmedi, annem bile. Ben de hiç kimseyi sevemedim ondan başka. Kaybetme korkusunu yaşamamam, en az yaşamam gereken kişi o iken garip bir şekilde en ufak esintide zarar görücez diye içim içimi kemiriyor. Belli etmemeye çalışıyorum ama bir yere kadar. Beni en çok ve tek seven olmakla beraber beni en iyi anlayan ve hisseden de o olduğu için anlaşılıyordur bariz bir şekilde. 

Normalde daha doluydum bu yazıyı yazmak için. Çok daha uzun, kendimce anlamlı ve içimi dökebileceğim bir yazı olucaktı. Gece ani bir işim çıktı. O anlamını yitirmiş bir şekilde yazıyorum belki. En azından blogu boşlamamak lazım. 

Öte yandan çok eksiğim, boşum, hiçbir birikimim ve vasfım yok. Belki de bu derece boş olmam, daha önce sürekli bu sebepten terk edildiğimden bunda da refleks gösterip tercih edilmeyeceğimi zannettiriyordur. Ama şunu biliyorum. En korkmamam gereken, çekinmemem gereken, en güvenmem gereken kişi o. Sosyal refleks diye adlandırabilirim galiba bu korkuyu. Çözmenin yolu da galiba kendimi geliştirmem. Vasıflar edinmem, kültürlenmem, hobiler edinmem. 

Bu korkudan bağımsız ona normalde de sunmam gereken ve onun en iyisini hak ettiği şeylerdi bunlar. Korku gibi bir motivasyona ihtiyacım olmadan bunları edinmeye çalışmalıydım, hala çalışmalıyım.

Onu çok seviyorum, hep sevicem, sonsuza kadar. Bu kalp onun için açıldı, yaratıldı. İyi ki var
Onu tapacak kadar çok seviyorum. Hakkını veremediğim pek çok yerde tolere ettiğinin farkındayım. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var. iyi ki var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder